Loading...
Mądre Dziecko – klasa I i II2018-01-10T12:16:44+00:00

„Dobry Start”

Program rozwoju sprawności czytania i umiejętności szkolnych dla uczniów z klas I i II

Bo uczenia można się… nauczyć

Kurs „Dobry Start” to program skonstruowany dla dzieci, które rozpoczynają swoją szkolną przygodę. Pierwsza i druga klasa podstawówki to dla Twojego dziecka trudny czas, nie tylko ze względu na początek prawdziwej edukacji. Sześciolatek wkracza przecież w „dorosłe” życie. Przechodząc spod troskliwej opieki rodziców w szkolne realia, musi nauczyć się samodzielności, funkcjonowania w nowym otoczeniu i zawierania kontaktów z obcymi osobami. Do tego dochodzą nieznane wcześniej obowiązki. To trudna i stresująca sytuacja zarówno dla Twojego dziecka, jak i dla Ciebie. Jak sobie z nią poradzić?
Nie od dziś wiadomo, że dobry start determinuje późniejszy rezultat wielu działań. Założenie to dotyczy również edukacji. Gdy Twoje dziecko szybko zaaklimatyzuje się w szkole, przez kolejne lata będzie podchodzić do nauki bardziej entuzjastycznie. Musisz wiedzieć, że najlepiej w szkolnej ławie czują się uczniowie, którzy już na starcie znają litery, potrafią liczyć, mają dobrą pamięć i potrafią skoncentrować się na konkretnym zadaniu. Takie dzieci od początku postrzegane są jako zdolne, inteligentne i błyskotliwe, co przekłada się na dobre stopnie w kolejnych klasach. Mały uczeń nigdy nie ma drugiej szansy, żeby zrobić pierwsze wrażenie.

A Twoje dziecko? Czy sobie poradzi?

Czy jest przygotowane na pierwszy dzwonek?

Czy zrobi dobre wrażenie na nauczycielach?

Akademia Nauki już na początku edukacji proponuje uczniom naukę opartą na najnowszych zdobyczach psychologii. Pomagamy dzieciom we wczesnym wieku wyrobić właściwe nawyki, które będą procentować przez całe życie, pobudzamy ich ciekawość świata i uśpiony potencjał, wzmacniamy kreatywność. Uczymy dzieci, jak się uczyć, co w początkowych latach szkoły jest podwójnie istotne.

Kurs „Dobry Start” składa się z 28 cotygodniowych spotkań z wykwalifikowanymi trenerami (każde spotkanie podzielono na dwa bloki po 60 minut). W ramach programu organizujemy również specjalne warsztaty dla rodziców. W trakcie dwóch 2-godzinnych spotkań prezentujemy efektywne sposoby stymulacji rozwoju Twojego dziecka w domu.

Dzięki zajęciom w Akademii Nauki Twoje dziecko:

 • polubi się uczyć,
 • uniknie szkolnego stresu charakterystycznego dla pierwszoklasistów,
 • będzie błyszczeć na lekcjach,
 • pozna efektywne metody zapamiętywania nowych rzeczy,
 • nauczy się czytać za pomocą ciekawej metody,
 • zwiększy tempo czytania,
 • pokocha książki,
 • zainteresuje się światem,
 • weźmie udział w ciekawych eksperymentach,
 • będzie pytać i samodzielnie dedukować,
 • zasmakuje świata gier fabularnych i grywalizacji,
 • 
zacznie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tego frajdę!

Dzieci rozwijają swój potencjał dzięki pięciu filarom naszego kursu:

Naszym małym kursantom proponujemy naukę czytania opartą na zabawie. To coś, czego dzieciaki nie doświadczają w przedszkolu! Do wspólnej nauki służy nam osiem specjalnie przygotowanych książeczek, które pomagają zainteresować dzieci literkami i umożliwiają zabawę wyrazami. Efekt? Twoje dziecko nauczy się czytać szybko i z ochotą.

„Hurra! Umiem coś ekstra!”

Czytanie rozwija pamięć i myślenie. Nic więc dziwnego, że dzieci, które dużo i sprawnie czytają, o wiele lepiej radzą sobie w szkole. Dlaczego więc nie zacząć się uczyć czytać już od najmłodszych lat? Naukowcy twierdzą jednoznacznie: na naukę czytania nigdy nie jest za wcześnie. Ba! Już w wieku trzech lat Twoje dziecko może zacząć poznawać literki i wyrazy, czerpiąc z tego wiele frajdy. W Akademii wykorzystujemy do nauki czytania Metodę Zaangażowania Emocjonalnego, dzięki której Twoje dziecko nawet nie poczuje, że się czegoś uczy. Jak to możliwe?
Na naszych zajęciach dzieci przyswajają nowe umiejętności w sposób naturalny, niejako przy okazji zaprojektowanych przez nas zabaw i gier (np. „ucząc czytania” swojego misia). W Akademii maluchy same przeżywają przygody, o których czytają w swoich książeczkach. Pomaga im to dostrzec w realnym świecie korzyści, jakie niesie lektura. Zaowocuje to tym, że dziecko będzie w przyszłości z chęcią sięgało po książki.

W trakcie kursu maluchy:

 • bawią się wyrazami i literkami,
 • poprzez gry i zabawy poznają znaczenie wyrazów,
 • czytają swoje pierwsze książeczki,
 • zarażają się pasją do książek.

Eksperymenty to najlepszy sposób na poznawanie świata. Dzięki doświadczeniom przeprowadzanym w naszej Akademii nie będziesz musiał tłumaczyć swojemu dziecku, dlaczego trzeba jeść warzywa i myć zęby po obiedzie, albo po co mu ciepła czapka. Samo się o tym przekona!

W laboratorium przedszkolaka

Twoje dziecko dopiero poznaje świat. Wiele kwestii i zjawisk jesteś w stanie mu wytłumaczyć, jednak wiedza trwalej zapisze się w jego pamięci, jeśli odczuje ją na własnej skórze. Podczas zajęć w Akademii dzieci wykonują ciekawe eksperymenty naukowe – pokazujemy im m.in., dlaczego higiena osobista jest ważna i czemu musi myć ręce. Robimy to za pomocą obserwacji napięcia powierzchniowego wody oraz oleju i wody mydlanej. By Twój maluch zrozumiał, czemu powinien myć ząbki, użyjemy śliny i chleba, natomiast zabawa z energią cieplną pokaże mu, dlaczego musi się ciepło ubierać.
W ten sposób pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata. Dzięki nam maluchy rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się w Akademii pasją do zdobywania wiedzy, nauczy się pytać „dlaczego?”, a co najważniejsze… bardzo to polubi!

To ważne, aby Twoje dziecko nabrało pewności siebie już od najmłodszych lat. Dzięki temu będzie bardziej otwarte na świat i szybciej nauczy się nowych rzeczy. W Akademii Nauki wykorzystujemy gry, dramy i zabawę, by każdy maluch uwierzył we własne możliwości, poznał zasady współpracy i zawczasu nauczył się radzenia sobie z problemami.

“Odważni jak lwy”, czyli pomocna pewność siebie

Wytrwałość w dążeniu do celu, wewnętrzna siła i umiejętność radzenia sobie z własnymi słabościami to przydatne umiejętności, które nie biorą się znikąd. Trzeba je przecież wykształcić – i to jak najszybciej, by procentowały przez całe życie. W Akademii Nauki robimy to za pomocą sprawdzonej metody: „Odważni jak lwy”. To system gier, dram i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony.

Wspólnie z nami dzieci uczą się radzenia sobie z różnymi emocjami oraz nawiązywania relacji opartych przede wszystkim na współpracy i empatii. Każdego malucha nauczymy nawiązywania relacji, pozwolimy mu również uwierzyć w powodzenie własnych działań. Proponowane przez nas gry i zabawy rozwijają u przedszkolaków sprawne myślenie i kreatywność. .

Kim jest Zaczarowany Zajączek? To kolorowa i zabawna postać, która przewija się przez cały czas trwania kursu. Zajączek inspiruje dzieci do przeprowadzania badań i eksperymentów, nauki czytania i odkrywania świata. Wysyła do małych kursantów listy, daje im wyzwania, zachęca i rozśmiesza. Staje się przez to świetnym towarzyszem w niezapomnianej przygodzie, jak również „realną” częścią kursu spajającą wszystkie jego elementy.

Postać Zaczarowanego Zajączka została wymyślona po to, by spełnić zadanie dodatkowego stymulatora do nauki. Obecny przez cały czas trwania kursu zadaje dzieciom pytania i zleca im różne zadania. W ten sposób mali kursanci bardziej angażują się w zajęcia, chętniej przyswajają nowe wiadomości i z większą przyjemnością biorą udział w eksperymentach. Zajączek dodaje nauce nie tylko frajdy, ale czyni ją niezwykłą i emocjonującą.

Zapytaj swoje dziecko, czy zamiast mozolnie uczyć się tabliczki mnożenia nie miałoby ochoty… zagrać w grę. Reakcja malucha jest łatwa do przewidzenia, ale zupełnie naturalna! Jesteśmy skonstruowani w taki sposób, że gra jest dla nas zapowiedzią frajdy, z kolei nauka (przynajmniej jej „klasyczna” forma) zwykle kojarzy się z nudą. Idąc z duchem czasu, wzbogaciliśmy nasze kursy o system motywujący zwany „grywalizacją”, czyli przenieśliśmy elementy znane z gier na pole nauki. Ten sposób poszerzania wiedzy sprawia naszym kursantom wiele radości, a jednocześnie zachowuje walory edukacyjne.

Nauka to także zabawa!

„Pierwsza kosmiczna przygoda” to gra fabularna, która łączy ze sobą wszystkie elementy naszego kursu. W trakcie przygody Twoje dziecko wcieli się w rolę galaktycznego podróżnika, który zdobywając wiedzę i specjalne kredyty, weźmie udział wraz ze swoją drużyną w międzygwiezdnej wyprawie. To rewelacyjny i niezwykle angażujący sposób, by poprawić u ucznia sprawność czytania, rozwinąć jego wyobraźnię, pamięć, koncentrację oraz logiczne myślenie. Edukacja w ramach gry staje się niezapomnianą przygodą – nie kojarzy się z nudnym ślęczeniem nad podręcznikiem, ale z emocjonującą misją. „Magiczny krąg gry” sprzyja atmosferze pełnej akceptacji i twórczej pracy oraz buduje w dzieciach wiarę, że osiągną one zamierzony cel.

„Gniew smoka” to gra planszowa, która uczy i bawi. Twoje dziecko weźmie udział w kampanii przeciw smokom, podczas której rozpocznie naukę literek, matematyki i ortografii. Jego misją będzie zdobycie skarbów smoka. Aby to uczynić, musi prawidłowo odpowiadać na pytania z kart monet znalezionych w talii skarbów. Monety będą mu potrzebne, żeby zdobyć ekwipunek niezbędny do pokonania smoka. Wygrany pojedynek oznacza łzę smoka, bogactwo i sławę! Dzięki naszej grze Twoje dziecko nauczy się od najmłodszych lat działać pod presją czasu.Dlaczego? Ponieważ musi wygrać ze smokiem, zanim przesypie się ostatnie ziarnko czasu w klepsydrze. Prawda, że fascynujące?

Kurs „Dobry Start” to świetna inwestycja w przyszłość Twojego dziecka. Uczniowie, którzy pracują i bawią się z nami, już od pierwszych klas szkoły podstawowej lepiej przystosowują się do szkolnej rzeczywistości. Wcześnie wyrabiają właściwe nawyki oraz rozbudzają w sobie chęć pogłębiania wiedzy i ciekawość świata. Umiejętności zdobyte w Akademii Nauki zostają z dziećmi na dłużej – przydają się na każdym kolejnym etapie edukacji, a nawet w dorosłym życiu.

Kurs składa się z 28 spotkań tj. 2 bloki po 60 minut + 15 minutowa przerwa pomiędzy blokami.

Ilość osób w grupie: do 10 osób.