Loading...
– Mały Odkrywca/wiek 3 lata –2018-01-10T12:15:07+00:00

„Zaczarowany Zajączek”

Kurs dla dzieci w wieku 3 lat – nauka „Metodą Zaangażowania Emocjonalnego” 

Skuteczna nauka poprzez zabawę

Czy wiesz, ze Twoje dziecko uczy się szybciej niż… Leonardo da Vinci?

Program „Mały Odkrywca: Zaczarowany zajączek” przygotowaliśmy z myślą o przedszkolakach w wieku 3 lat.To właśnie maluchy w wieku przedszkolnym dysponują największym potencjałem naturalnego uczenia się. Są wtedy wyjątkowo chłonne i przejawiają cechy najlepszych naukowców: małego filozofa, początkującego psychologa, ciekawskiego fizyka, chemika i astronoma w jednym. Zaczynają interesować się światem zwierząt i roślin. Nie ma lepszego momentu, by rozpocząć z dzieckiem zabawę w czytanie i wyrobić w nim dobre nawyki na całe życie.

Wykorzystaj najbardziej „chłonny” wiek w życiu swojego malucha – pomóż mu rozwinąć swój potencjał!

Dlaczego większość dzieci z każdym rokiem szkolnej edukacji zatraca swoją ciekawość świata? Naukowcy przestrzegają: dlatego, że nikt ich do niej nie zachęca. Już od przedszkola dzieci traktowane są zbyt rutynowo, a odpowiedniemu podejściu do maluchów nie sprzyjają zbyt liczne grupy przedszkolne. Wychowawcom trudno w takich warunkach cierpliwie odpowiadać na grad pytań: „Jak?”, „Po co?”, „Dlaczego?”. W Akademii Nauki jest inaczej. U nas dzieci bawią się przez naukę i z radością przygotowują do dalszego życia.

W Akademii Nauki nasi podopieczni odkrywają swoje mocne strony!

Akademia Nauki proponuje edukację opartą na najnowszych zdobyczach psychologii uczenia się i kreatywności.Poprzez zabawę pobudzamy naturalną w tym wieku dziecięcą ciekawość świataJuż od najmłodszych lat uczymy przedszkolaków, jak się uczyć. Kurs „Mały odkrywca” składa się z 28 cotygodniowych spotkań z wykwalifikowanymi trenerami (każde spotkanie podzielono na dwa bloki po 30 minut). W ramach programu organizujemy również specjalne warsztaty dla rodziców. W trakcie dwóch 2-godzinnych spotkań prezentujemy efektywne sposoby stymulacji rozwoju Twojego dziecka w domu.

Dzięki zajęciom w Akademii Nauki Twoje dziecko:

 • poprzez zabawę rozpocznie wielką przygodę z czytaniem,
 • dzięki eksperymentom zrozumie, że potrafi „coś ekstra”,
 • nabierze pewności siebie,
 • odkryje i doceni swoje mocne strony,
 • pogłębi swoją ciekawość świata,
 • nauczy się pytać i dedukować,
 • nabierze dobrych nawyków (w tym nawyku uczenia się),
 • będzie przygotowane na kolejny etap przedszkola,
 • zrozumie, że nauka i książki są fajne!

Dzieci rozwijają swój potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:

Naszym małym kursantom proponujemy naukę czytania opartą na zabawie. To coś, czego dzieciaki nie doświadczają w przedszkolu! Do wspólnej nauki służy nam osiem specjalnie przygotowanych książeczek, które pomagają zainteresować dzieci literkami i umożliwiają zabawę wyrazami. Efekt? Twoje dziecko nauczy się czytać szybko i z ochotą.

„Hurra! Umiem coś ekstra!”

Czytanie rozwija pamięć i myślenie. Nic więc dziwnego, że dzieci, które dużo i sprawnie czytają, o wiele lepiej radzą sobie w szkole. Dlaczego więc nie zacząć się uczyć czytać już od najmłodszych lat? Naukowcy twierdzą jednoznacznie: na naukę czytania nigdy nie jest za wcześnie. Ba! Już w wieku trzech lat Twoje dziecko może zacząć poznawać literki i wyrazy, czerpiąc z tego wiele frajdy. W Akademii wykorzystujemy do nauki czytania Metodę Zaangażowania Emocjonalnego, dzięki której Twoje dziecko nawet nie poczuje, że się czegoś uczy. Jak to możliwe?
Na naszych zajęciach dzieci przyswajają nowe umiejętności w sposób naturalny, niejako przy okazji zaprojektowanych przez nas zabaw i gier (np. „ucząc czytania” swojego misia). W Akademii maluchy same przeżywają przygody, o których czytają w swoich książeczkach. Pomaga im to dostrzec w realnym świecie korzyści, jakie niesie lektura. Zaowocuje to tym, że dziecko będzie w przyszłości z chęcią sięgało po książki.

W trakcie kursu maluchy:

 • bawią się wyrazami i literkami,
 • poprzez gry i zabawy poznają znaczenie wyrazów,
 • czytają swoje pierwsze książeczki,
 • zarażają się pasją do książek.

Eksperymenty to najlepszy sposób na poznawanie świata. Dzięki doświadczeniom przeprowadzanym w naszej Akademii nie będziesz musiał tłumaczyć swojemu dziecku, dlaczego trzeba jeść warzywa i myć zęby po obiedzie, albo po co mu ciepła czapka. Samo się o tym przekona!

W laboratorium przedszkolaka

Twoje dziecko dopiero poznaje świat. Wiele kwestii i zjawisk jesteś w stanie mu wytłumaczyć, jednak wiedza trwalej zapisze się w jego pamięci, jeśli odczuje ją na własnej skórze. Podczas zajęć w Akademii dzieci wykonują ciekawe eksperymenty naukowe – pokazujemy im m.in., dlaczego higiena osobista jest ważna i czemu musi myć ręce. Robimy to za pomocą obserwacji napięcia powierzchniowego wody oraz oleju i wody mydlanej. By Twój maluch zrozumiał, czemu powinien myć ząbki, użyjemy śliny i chleba, natomiast zabawa z energią cieplną pokaże mu, dlaczego musi się ciepło ubierać.
W ten sposób pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata. Dzięki nam maluchy rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się w Akademii pasją do zdobywania wiedzy, nauczy się pytać „dlaczego?”, a co najważniejsze… bardzo to polubi!

To ważne, aby Twoje dziecko nabrało pewności siebie już od najmłodszych lat. Dzięki temu będzie bardziej otwarte na świat i szybciej nauczy się nowych rzeczy. W Akademii Nauki wykorzystujemy gry, dramy i zabawę, by każdy maluch uwierzył we własne możliwości, poznał zasady współpracy i zawczasu nauczył się radzenia sobie z problemami.

“Odważni jak lwy”, czyli pomocna pewność siebie

Wytrwałość w dążeniu do celu, wewnętrzna siła i umiejętność radzenia sobie z własnymi słabościami to przydatne umiejętności, które nie biorą się znikąd. Trzeba je przecież wykształcić – i to jak najszybciej, by procentowały przez całe życie. W Akademii Nauki robimy to za pomocą sprawdzonej metody: „Odważni jak lwy”. To system gier, dram i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony.

Wspólnie z nami dzieci uczą się radzenia sobie z różnymi emocjami oraz nawiązywania relacji opartych przede wszystkim na współpracy i empatii. Każdego malucha nauczymy nawiązywania relacji, pozwolimy mu również uwierzyć w powodzenie własnych działań. Proponowane przez nas gry i zabawy rozwijają u przedszkolaków sprawne myślenie i kreatywność. .

Kim jest Zaczarowany Zajączek? To kolorowa i zabawna postać, która przewija się przez cały czas trwania kursu. Zajączek inspiruje dzieci do przeprowadzania badań i eksperymentów, nauki czytania i odkrywania świata. Wysyła do małych kursantów listy, daje im wyzwania, zachęca i rozśmiesza. Staje się przez to świetnym towarzyszem w niezapomnianej przygodzie, jak również „realną” częścią kursu spajającą wszystkie jego elementy.

Postać Zaczarowanego Zajączka została wymyślona po to, by spełnić zadanie dodatkowego stymulatora do nauki. Obecny przez cały czas trwania kursu zadaje dzieciom pytania i zleca im różne zadania. W ten sposób mali kursanci bardziej angażują się w zajęcia, chętniej przyswajają nowe wiadomości i z większą przyjemnością biorą udział w eksperymentach. Zajączek dodaje nauce nie tylko frajdy, ale czyni ją niezwykłą i emocjonującą.

Kurs „Mały Odkrywca: Zaczarowany Zajączek” to doskonały sposób, aby wcześnie zatroszczyć się o rozwój swojego malucha. Przedszkolaki, które bawią i uczą się z nami, szybko zaczynają dostrzegać korzyści z nauki, od najmłodszych lat oswajają się z książkami, lubią poznawać świat, co skutkuje lepszymi wynikami na dalszych etapach edukacji. Techniki, wiedza oraz dobre nawyki nabyte w Akademii Nauki zostają z maluchami na dłużej – nawet na całe życie.

Kurs składa się z 28 spotkań tj. 2 bloki po 30 minut + 15 minutowa przerwa pomiędzy blokami.

Ilość osób w grupie: do 8 osób.