Loading...
Mały Odkrywca/wiek 4-5 lat2018-01-10T12:14:47+00:00

„Przygoda na bezludnej wyspie”

Kurs dla dzieci w wieku 4 i 5 lat -nauka „Metodą Zaangażowania Emocjonalnego”

Skuteczna nauka poprzez zabawę

Czy wiesz, że Twoje dziecko uczy się szybciej od Ciebie?

Kurs „Mały Odkrywca/Przygoda na bezludnej wyspie” stworzyliśmy z myślą o dzieciach w wieku 4 i 5 lat. Przedszkole to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka – nie warto go zaprzepaścić. Przeczytaj dlaczego.

Czy wiedziałeś, że to właśnie pięcio- i sześciolatki najsprawniej rozwijają swoje najważniejsze funkcje umysłowe? Mózgi przedszkolaków pracują jak dobrze naoliwiona machina – ekspresowo i w naturalny sposób przyswajają i przetwarzają informacje. Najlepiej, jeśli odbywa się to poprzez zabawę. Jeśli dziecko w tym czasie otrzyma odpowiednie wsparcie intelektualne, proces ten przyniesie mu olbrzymie korzyści na całe życie. Niestety entuzjazm i możliwości maluchów często są blokowane przez mało zindywidualizowane zajęcia w przedszkolu, a w późniejszych latach – przez nużące lekcje.

Jak nie zaprzepaścić potencjału, który drzemie w Twoim dziecku?
Jak przygotować je do rozpoczęcia nauki w szkole?

Poprzez odpowiednie bodźce! Przedszkole to doskonały czas, by rozpocząć zabawę w czytanie oraz wyrobić w dzieciach nawyk sprawnego nabywania nowych umiejętności. Bo jak wiadomo – czym skorupka za młodu… To także najwyższa pora, by przygotować swoją pociechę do rozpoczęcia nauki w szkole i maksymalnie ułatwić mu bezstresowe wejście w nowy etap życia.

W Akademii Nauki proponujemy edukację opartą na najnowszych zdobyczach psychologii, dziecięcej ciekawości świata i kreatywności. Poprzez zabawę budzimy uśpiony w dzieciach potencjał i już od najmłodszych lat uczymy je, jak się uczyć. Kurs „Mały odkrywca” składa się z 28 cotygodniowych spotkań z wykwalifikowanymi trenerami (każde spotkanie podzielono na dwa bloki po 45 minut). W ramach programu organizujemy również specjalne warsztaty dla rodziców. W trakcie dwóch 2-godzinnych spotkań prezentujemy efektywne sposoby stymulacji rozwoju Twojego dziecka w domu.

Dzięki zajęciom w Akademii Nauki Twoje dziecko:

  • rozpocznie niesamowitą przygodę z czytaniem,
  • zbuduje w sobie poczucie, że umie „coś ekstra”,
  • nabierze pewności siebie i wiary we własne umiejętności,
  • odkryje i doceni swoje atuty,
  • zainteresuje się światem,
  • nauczy się pytać i dedukować,
  • na stałe utrwali w sobie chęć do nauki nowych rzeczy,
  • przygotuje się do rozpoczęcia nauki w szkole,
  • zrozumie, że nauka i książki są fajne!

Dzieci rozwijają swój potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:

W Akademii Nauki – zupełnie inaczej niż w przedszkolu – uczymy czytać poprzez zabawę. Za pomocą dziewięciu specjalnie przygotowanych książeczek pokażemy Twojemu maluchowi, jak bawić się wyrazami i umiejętnie składać zdania. Dzięki sprawdzonym i inspirującym sposobom szybko nauczymy go czytać i dostrzegać korzyści z lektury.

„Hurra! Umiem coś ekstra!”

Podczas naszych zajęć dzieci rozpoczynają fascynującą przygodę z literkami. Za pomocą angażujących gier i zabaw uczymy maluchy mnóstwa nowych wyrazów i zachęcamy do czytania pierwszych książeczek. Wykorzystujemy do tego naukę Metodą Zaangażowania Emocjonalnego, dzięki czemu dzieci nawet nie czują, że się czegoś uczą. Zamiast tego bawią się i eksperymentują, a wiedzę przyswajają niejako „przy okazji”.
Zajęcia skonstruowaliśmy w ten sposób, aby dziecko na własne oczy spostrzegło to, o czym czyta w swoich książeczkach. To świetna metoda na zrozumienie bezpośrednich korzyści z lektury, która – co nasi kursanci widzą na własne oczy – przekłada się na realne życie. Nauka czytania na etapie przedszkolnym nie tylko z wyprzedzeniem rozwija wyobraźnię, pamięć i koncentrację, ale daje też dzieciom poczucie, że potrafią „coś ekstra”. Nie ma lepszego przygotowania do nauki w szkole.

Eksperymenty to najlepszy sposób na przyswajanie wiedzy. W trakcie naszych zajęć wykonujemy wraz z dziećmi wiele doświadczeń naukowych wyjaśniających zjawiska chemiczne i fizyczne, z którymi stykają się one na co dzień. Dzięki temu zaczynają lepiej rozumieć otaczający je świat.

W laboratorium przedszkolaka

Świat wokół przedszkolaków może stać się fascynującym laboratorium chemicznym i niezwykłym miejscem do odkrywania podstawowych praw fizyki. Dzieci na naszych kursach gotują wodę w kopercie, wywołują dżina z butelki i wykonują wiele innych inspirujących czynności. W ten sposób pielęgnujemy w nich ciekawość świata, rozwijamy umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy i nauczy się pytać „dlaczego?”.

Pewny siebie przedszkolak jest bardziej otwarty na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. W Akademii Nauki budujemy u dzieci pewność siebie i wiarę we własne możliwości. A wszystko to za pomocą ciekawych gier, dram i zabaw, które uczą maluchy nienagannej współpracy z innymi, empatii i radzenia sobie z problemami.

Odważni jak lwy”, czyli pomocna pewność siebie

Czy wiedziałeś, że to właśnie na okres przedszkolny przypada u dziecka najbardziej intensywny czas rozwoju emocjonalnego i społecznego? W Akademii Nauki proponujemy sprawdzony sposób na zbudowanie pewności siebie poprzez gry, dramy i zabawy. “Odważni jak lwy” to efektywna metoda, które pomoże Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony. Już wkrótce z łatwością będzie ono nawiązywać przyjazne relacje z innymi dziećmi, nauczy się efektywnie współpracować, ukształtuje w sobie odważną postawę „poradzę sobie!”. Na naszych zajęciach przedszkolaki „wyrażają siebie”, głębiej uświadamiają sobie swój indywidualizm, uczą się rozpoznawać emocje i sobie z nimi radzić.
Doskonałe efekty we wzmacnianiu u dzieci pewności siebie osiągamy, zachęcając je m.in. do twórczych zajęć, które ujawniają i rozwijają ich talenty. Przedszkolaki wspólnie z nami stają się rycerzami i malują swój herb, tworzą własny afrykański talizman lub przybierają indiańskie imię. Pewne siebie dziecko odważnie i z wiarą w siebie rozpocznie naukę w szkole – nie będzie miało problemów z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości, szybko zyska przyjaciół i popisze się rewelacyjnymi stopniami.

„Przygoda na bezludnej wyspie” to gra fabularna, która spaja wszystkie elementy kursu. W jej ramach dzieci wcielają się w role podróżników, którzy na tajemniczej wyspie odnajdują niezwykły klucz. W ten sposób rozpoczyna się ich podróż w czasie i przestrzeni oraz… niezapomniana przygoda z nauką.

Przedszkolak, który został podróżnikiem

Program „Przygoda na bezludnej wyspie” jest logicznie skonstruowaną grą przygodową, która poprzez zabawę zachęca przedszkolaków do nauki czytania, przeprowadzania eksperymentów i poszerzania wiedzy. Mali odkrywcy odwiedzają wspólnie z nami różne kontynenty i poznają kulturę oraz obyczaje żyjących tam ludzi, a w zamian za udzieloną im pomoc otrzymują wskazówki potrzebne do dalszej wędrówki. W ten sposób nauka przynosi maluchom frajdę, a nabyta drogą zabawy wiedza znacznie wykracza tematyką poza program przedszkolny. Dzieci uczą się, bawią, rozwijają swoje umiejętności i przeżywają prawdziwe przygody.

Kurs „Mały Odkrywca/Przygoda na bezludnej wyspie” to świetny sposób, by w odpowiednim momencie zatroszczyć się o rozwój swojego przedszkolaka. Dzieci, które bawią i uczą się z nami, szybko zaczynają rozumieć, że nauka nie musi być nudna, z przyjemnością chłoną wiedzę i oswajają się z książkami. To najlepsze z możliwych przygotowanie nie tylko do nauki w szkole, ale i do dobrego, inspirującego i aktywnego życia.

Kurs składa się z 28 spotkań tj. 2 bloki po 45 minut + 15 minutowa przerwa pomiędzy blokami.

Ilość osób w grupie: do 8 osób.