Loading...
Mały Odkrywca/wiek 6 lat „zerówka”2018-01-10T12:14:57+00:00

„Kosmopiraci”

Kurs rozwoju i nauki czytania dla dzieci 6- letnich „zerówka”

Skuteczna nauka poprzez zabawę

Program „Kosmopiraci” przygotowaliśmy z myślą o dzieciach sześcioletnich, uczęszczających do „zerówki”. Podstawowym celem naszego kursu jest wprowadzenie małych uczniów w świat książek, wiedzy i nauki, rozbudzenie w nich ciekawości świata i wyrobienie przydatnych przez całe życie nawyków. Poprzez połączenie metod pracy szkolnej i przedszkolnej, a także dzięki najnowszym zdobyczom psychologii uczenia się, pomagamy kursantom łagodnie wejść w rytm szkolnej rzeczywistości.

Zadbaj o rozwój intelektualny swojego dziecka

– na naukę nigdy nie jest za wcześnie!

Kursy w Akademii Nauki pobudzają naturalną u dzieci ciekawość świata i kreatywność. Poprzez gry i zabawy udowadniamy im, że nauka może przynosić frajdę, a posiadanie wiedzy to fajna sprawa. Poza tym uczymy je, jak się uczyć. Kurs „Kosmopiraci” obejmuje 28 cotygodniowych spotkań z wykwalifikowanymi trenerami (każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 45 minut). W ramach programu organizujemy również specjalne warsztaty dla rodziców. W trakcie dwóch 2-godzinnych spotkań prezentujemy efektywne sposoby stymulacji rozwoju Twojego dziecka w domu.

Dzięki zajęciom w Akademii Nauki każdy szcześciolatek:

 • nauczy się czytać,
 • rozbudzi w sobie głód wiedzy,
 • odkryje swoje mocne strony,
 • nabierze potrzebnej pewności siebie,
 • stanie się bardziej samodzielny,
 • dzięki eksperymentom wiele się nauczy,
 • będzie się świetnie bawić,
 • przygotuje się do rozpoczęcia szkolnej edukacji.

Dzieci rozwijają swój potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:

Jeśli Twoje dziecko nauczy się czytać, jeszcze zanim pójdzie do pierwszej klasy, możesz być pewny, że w szkole poradzi sobie lepiej niż wielu jego rówieśników. Umiejętność czytania we wczesnych latach życia daje pewien rodzaj „przewagi” – nauka przychodzi wtedy łatwiej, wyobraźnia pracuje intensywniej, a oceny już na samym starcie okazują się lepsze. To ułatwiony początek edukacji i świetna inwestycja na przyszłość.

Czytanie jest ważne!

Jak nauczyć sześciolatka czytać? Najlepiej oferując mu coś w zamian – na przykład dobrą zabawę. Gry i zabawy z wyrazami oraz specjalnie przygotowane na potrzebę kursu książeczkisprawiają, że nauka czytania jest na naszych zajęciach łatwiejsza, bardziej angażująca i przede wszystkim weselsza od standardowych, nużących metod. Dzieci pod okiem trenerów Akademii szybko osiągają znaczne postępy, przez co ich pewność siebie rośnie. Zainteresowanie książkami, które w nich wzbudzamy, pozostaje z nimi na całe życie i procentuje. Poza tym dostęp do interesujących publikacji, słowników ilustrowanych czy atlasów rozwija w naszych kursantach chęć do przeglądania ich i poznawania świata.

W wieku sześciu lat Twoje dziecko dopiero uczy się otaczającego go świata, odkrywa jego tajemnice, szuka odpowiedzi. To doskonały moment, by zaszczepić w nim głód wiedzy na całe dorosłe życie. Jak to zrobić? Sprawdzonym sposobem na zaciekawienie sześciolatka są eksperymenty i proste badania naukowe, czyli zdobywanie wiedzy poprzez angażującą praktykę. I takie rozwiązanie proponujemy w Akademii Nauki.

Podczas kursu dzieci zdobywają wiadomości znacznie wykraczające tematyką poza program szkolny – poprzez absorbujące badania i eksperymenty poznają podstawową wiedzę z zakresu fizyki, chemii czy przyrody. Doświadczanie pewnych zjawisk na własnej skórze i własne obserwacje sprawiają, że dzieci lepiej zapamiętują i rozumieją nowe wiadomości.

W Akademii naukę łączymy z kształceniem umiejętności czytania i pisania. Na zajęciach dzieci korzystają ze specjalnie przygotowanych książeczek, do których samodzielnie wprowadzają treści. Gdy wpisują np. słowo „KWIAT”, wkrótce potem obserwują go przez szkło powiększające. Dowiadują się, czym są „pylniki”, rysują własne modele kwiatów, a nawet – poprzez zabawę w pszczółki – poznają proces zapylania, by następnie zrobić własny plaster miodu.

Program składa się z 11 książeczek. Każda z nich opisuje ciekawe zjawiska, stanowiąc jednocześnie zaproszenie do gier, zabaw i przeprowadzania eksperymentów.

 • Galaktyka
 • Słońce
 • Polska
 • Ocean
 • Pustynie lodowe
 • Prehistoria
 • Powietrze
 • Prąd elektryczny
 • Nasionka
 • Kwiaty
 • Woda

Poprzez eksperymenty pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata. Dzięki nam maluchy rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania oraz zadawania pytań. Od tej pory Twoje dziecko z przyjemnością będzie pytać „dlaczego?“ i z zaangażowaniem dociekać odpowiedzi.

To ważne, żeby Twoje dziecko naukę w szkole rozpoczęło bezstresowo i z wiarą we własne siły. Dlaczego? Dzieci, które wierzą w siebie i posiadają poczucie własnej wartości, z reguły są bardziej otwarte na świat i skłonne podejmować nowe wyzwania. W konsekwencji – lepiej radzą sobie ze szkolną rzeczywistością, samodzielnie rozwiązują codzienne problemy, potrafią nawiązać dobry i zdrowy kontakt z rówieśnikami.

Odważni jak lwy”, czyli pomocna pewność siebie

Jak zbudować zdrową pewność siebie w sześciolatku? W Akademii Nauki osiągamy to poprzez zabawy i dramy, które wskazują dzieciom ich mocne strony i talenty, a także utwierdzają w przekonaniu o własnej samodzielności. Specjalne ćwiczenia pozwalają dzieciom stawiać czoło wyzwaniom szkolnym oraz otwierają je na bliskie relacje rówieśnicze. Od tej pory Twój maluch nie będzie miał problemów z zawieraniem przyjaźni, a także odpowiedzią przy tablicy, która bywa bardzo stresującym doświadczeniem.

Kim są Kosmopiraci? To zabawne postacie przewijające się przez cały czas trwania kursu, które inspirują dzieci do nauki czytania, przeprowadzania eksperymentów oraz odkrywania tajemnic przyrody. To oni podsuwają małym uczniom zadania, czyniąc z procesu zdobywania wiedzy niesamowitą przygodę.

Postacie Kosmopiratów zostały wymyślone po to, by spełnić zadanie dodatkowego stymulatora do nauki. Są dowcipne, dzielą się wyzwaniami, okazują się doskonałymi towarzyszami wielkiej przygody. Z ich pomocą dzieci bardziej angażują się w wykonywane zadania, spontanicznie opanowują umiejętność czytania, z entuzjazmem i radością ćwiczą także pamięć i koncentrację. Z Kosmopiratami dzieci nawet nie są świadome, że… się uczą. .

Kurs „Kosmopiraci” to rewelacyjny sposób, aby zatroszczyć się o rozwój intelektualny swojego malucha jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej klasy. Dlaczego warto? Zajęcia w Akademii Nauki zapewniają bezstresowe wejście w szkolną rzeczywistość. Dają dziecku kapitał w postaci wielu przydatnych informacji i umiejętności, z których z pewnością skorzysta na lekcjach i szkolnych korytarzach. Dzięki nam Twoje dziecko będzie zdobywało lepsze oceny i na stałe zaszczepi w sobie chęć do zdobywania wiedzy oraz pasję do książek. Nawyki nabyte w ramach naszego kursu zostają z maluchami na dłużej – nawet na całe życie.

Kurs składa się z 28 spotkań tj. 2 bloki po 45 minut + 15 minutowa przerwa pomiędzy blokami.

Ilość osób w grupie: do 10 osób.