Loading...
Warsztaty dla rodziców2018-01-10T12:24:40+00:00

Akademia Świadomego Rodzica

Chcesz wiedzieć więcej na temat skutecznego wspierania rozwoju Twojego dziecka?

Przyjdź na nasze bezpłatne warsztaty!

Nasze seminaria stworzyliśmy dla wszystkich zatroskanych rodziców, którzy poszukują inspiracji, praktycznej wiedzy i podpowiedzi dotyczących rozwoju intelektualnego i emocjonalnego swoich pociech. Zajęcia przebiegają w swobodnej, pełnej humoru atmosferze. Inspirują i uczą. Zapraszamy!

Wybrane tematy warsztatów w Akademii Rodzica

 

  • Przydatna pewność siebie

Odkąd Twoje dziecko zaczęło chodzić do szkoły, wciąż zastanawiasz się, jak sobie w niej radzi. Jak odpowiada przy tablicy? Czy dobrze dogaduje się z rówieśnikami? Czy potrafi rozmawiać z nauczycielami? Jak wypada na tle innych uczniów? Czy lubi chodzić do szkoły, czy może się jej boi?

Pamiętaj! Szkolny sukces Twojego dziecka w dużej mierze zależy od jego postawy. Nieśmiałość i lęk potrafią skutecznie zablokować potencjał małych uczniów i być bezpośrednią przyczyną stresu.

Na potrzebę Akademii Rodzica przygotowaliśmy seminarium o pewności siebie dzieci i o przezwyciężaniu dokuczliwej nieśmiałości. U nas dowiecie się, w jaki sposób przygotować swoją pociechę do efektywnego rozpoczęcia nauki w szkole, dzięki czemu już od pierwszego dzwonka będziecie mogli cieszyć się jego sukcesami i… własnym spokojem.

 

  • Wewnętrzny świat dziecka 

Każde dziecko nosi w sobie zadziwiająco bogaty i piękny świat. Jego zdolności, talenty, wyobraźnia i wrażliwość to ogromny kapitał – nie warto go roztrwonić.

Na potrzebę Akademii Rodzica przygotowaliśmy seminarium o potencjale drzemiącym w dzieciach. Podczas naszych zajęć dowiesz się m.in. dlaczego przedszkolaki szybciej przyswajają wiedzę niż dorośli, a w szkole tracą swoje zdolności i chęć do przyswajania wiedzy. Jak przebiega ich emocjonalny i umysłowy rozwój oraz jakie są jego pierwsze role i „maski”, które przybiera na daną okoliczność. Zrozumiesz też, że inwestując zaledwie 20 minut dziennie, zapewnisz swojemu dziecku udany szkolny start.

 

  • Trudne emocje. Jak pomóc dziecku je opanować?

Twoje dziecko dopiero uczy się radzić sobie z własnymi emocjami, nie zawsze nad nimi panuje. Nie zawsze też wie, jak reagować na emocjonalnie trudne sytuacje – stres, poczucie porażki, pierwsze zawody. Jak nauczyć swoje dziecko kierować uczuciami we właściwy sposób? Jak „przepracować” z nim niewygodne emocje?

Na potrzebę Akademii Rodzica stworzyliśmy warsztaty, podczas których pomagamy rodzicom odkryć naturę emocji swoich dzieci. W ramach zajęć poznasz zasady komunikacji, które ułatwiają „przepracowanie” wraz z dzieckiem trudnych dla niego uczuć, a także nauczysz się prostych technik łagodzenia stresów i napięć u dziecka.

 

  • Piękny umysł dziecka i indywidualne wzorce myślenia

Według psychologów istnieje sześć sposobów funkcjonowania umysłu, czyli tak zwanych „Wzorców Myślenia“. Ich zrozumienie przybliża odpowiedzi na nurtujące pytania: dlaczego niektóre dzieci szybciej uczą się czytać, a inne z czytaniem mają problemy? Dlaczego Twoje dziecko gorzej zapamiętuje szkolne wiadomości niż jego kolega z ławki? Dlaczego maluchy siedzą godzinami nad lekcjami, które mogłyby odrobić w kilkanaście minut? Jak dyslekcja i dysgrafia mają się do psychologicznych wzorców?

Na potrzebę Akademii Rodzica stworzyliśmy warsztaty pomagające określić, jakim Wzorcem Myślenia posługuje się Twoje dziecko i jakie są tego następstwa. Na naszych zajęciach dowiesz się, jak rozwinąć potencjał poszczególnych wzorców i przełożyć tę wiedzę na szkolny sukces Twojego malucha.

 

  • Najważniejsza umiejętność w szkole i… w życiu

Dzieci, które sprawnie czytają, o wiele lepiej radzą sobie w szkole. Zwykle posiadają większą wiedzę, dysponują lepszą pamięcią i bogatszym słownictwem, skuteczniej potrafią się skoncentrować. Są też bardziej elokwentne od swoich rówieśników – układają ‚mądre“ zdania, piszą lepsze wypracowania, zdobywają wyższe stopnie i uznanie nauczycieli. To ważne, żeby dziecko nauczyło się sprawnie czytać już na samym początku swojej szkolnej edukacji.

W ramach Akademii Rodzica przygotowaliśmy warsztaty, które pomogą Ci wesprzeć swoje dziecko w nauce czytania. Na naszych zajęciach dowiesz się, jakie możliwości daje Twojemu dziecku umiejętność sprawnego czytania. Przy okazji obalimy mity na temat nauki czytania, która wcale nie musi być nużąca, a także podpowiemy, jak uczyć dziecko poprzez zabawę i jednocześnie zmobilizować go do nauki.

 

  • Jak odmówić dziecku? Sztuka mówienia „nie”… z miłości

Każdy rodzic wie, że odmawianie własnemu dziecku to trudna sztuka i żadna przyjemność. A jednak zgadzanie się na wszystko, o co nas poprosi, to zgubne rozwiązanie.

W Akademii Rodzica stworzyliśmy seminarium, które pomoże każdemu rodzicowi nauczyć się asertywności względem swojej pociechy. To cenna umiejętność, która wychodzi na dobre obu stronom – rodzicom i ich dzieciom. Podczas spotkania dowiesz się m.in.: na czym polega sztuka odmawiania? Jakich słów używać, kiedy chcesz zabronić czegoś swojemu dziecku? Jak okiełznać dziecięcą frustrację? Czy dziecko też ma prawo do odmowy?

 

  • Jak zrozumieć nastolatka?

Dorastanie to wyjątkowo trudny okres – zarówno dla zatroskanego rodzica, jak i jego poszukującego własnej tożsamości dziecka. Próba znalezienia wspólnego języka z nastolatkiem nie zawsze przynosi oczekiwane efekty – często kończy się utratą cierpliwości i rozdrażnieniem po obu stronach. Jak sobie z tym radzić?

Na specjalnie przygotowanych warsztatach w Akademii Rodzica dowiesz się między innymi, jak odpowiednio odbierać drażniące Cię zachowania nastolatka, co o nastolatkach, ich mózgach, a także o ich buncie – mówią badania naukowe, czy wreszcie – jak można reagować na trudne komunikaty ze strony dorastającego dziecka? Jak z nim rozmawiać i jak do niego dotrzeć?

 

  • O wewnętrznych zasobach Twojego dziecka, czyli… bez korzeni nie ma skrzydeł

Każde dziecko posiada gigantyczne możliwości – często większe, niż się tego spodziewamy. Ważne więc, by stworzyć mu dogodne warunki do odkrywania własnych zasobów. Tylko w ten sposób w pełni rozwinie skrzydła i umocni swoją wewnętrzną siłę.

 

Warsztaty w Akademii Rodzica podpowiadają, jak dotrzeć do wewnętrznych zasobów własnego dziecka, odkrywać jego pasje i je inspirować. Udowodnimy, że „zanurzenie się w swoim wewnętrznym skarbcu” sprawi, że będziemy lepiej się postrzegać, a otoczenie zacznie odbierać nas znacznie pozytywniej. Sprawdzimy też, jak czują się dzieci, których rodzice potrafią odkrywać przed nimi ich bogactwo zasobów wewnętrznych.